PZP porovnanie AXA

PZP porovnanie AXA

Poisťovňa AXA má svoje korene vo Francúzsku, kde vznikla spojením viacerých poisťovní. Axa vypočítava cenu pre povinné zmluvné poistenie PZP motorových vozidiel hlavne podľa výkonu motora v kW. Kilowatty má rozdelené do štyroch skupín.

  • 1 – 66 kW
  • 67 – 84 kW
  • 85 – 129 kW
  • 130 kw a viac

PZP ponúka v dvoch variantoch, maximálne krytie je vo výške 7mil. € pre zdravie a 5 miliónov eur pre materiálne škody

Pri výbere vášho najlepšej a lacnej zákonnej poistky odporúčame PZP porovnanie online cez kalkulačku.

Pripoistenia si môžete vybrať sami podľa seba. Sklá, zvery, živly a odcudzenie ponúkajú asi všetky poisťovne vrátane axa. Za zmienku stojí pripoistenie za batožinu, náhradné vozidlo (limit je 400eur na 3 dni). Samozrejme asistenčné služby sú taktiež ponúkané. Takisto sú dve varianty. Prvý variant je súčasťou PZP so základnými asistenciami. Doplatiť sa dá do služby MAX kde mate širšie možnosti a to napr. náhradné ubytovanie na týždeň alebo dovezenie auta na Slovensko alebo aj právne služby. Hlavný bonus je 10ˇak uzavriete PZP online, ak prestúpite z inej poisťovne po výpovedi dostanete zľavu 5%. Za bezškodový priebeh ž do výšky 60%.

Cena poistenia na SUV

SUV sú v súčasnosti veľmi obľúbene typy automobilov. Nenájde sa automobilka, ktorá by ich kvôli vysokej predajnosti nemala zaradené v cenníku. Medzi bežnými ľuďmi sa SUV stalo nejakou ikonou, ktorá dáva vlastníkovi určitý vyšší status. Čo je dosť nepochopiteľné, ale čo už, trendy určujú masy a tak sa nemôžeme čudovať stavu, že ľudia v SUV a v naftových oktáviách sa cítia ako králi sveta a ciest.

Nuž svitá na lepšie časy. Automobilky predpokladajú útlm SUV senzácie podobne ako tomu bolo pri MPV. Ak si myslíte, že to je vďaka ich zlým jazdným vlastnostiam, vysokým ťažiskom, vysokou hmotnosťou, ktorá sa odzrkadľuje na zvýšenej spotrebne myslíte si zle. Pravdepodobne rozmýšľate nad ďalšími nevýhodami „veľkých áut“; nepoužiteľnosť v náročnom teréne, využitie pohonu 4×4 iba párkrát za rok, nevyčnievajúca bezpečnosť oproti nízkym autám. Zasa nie. SUV majú jednu nespornú výhodu a to pohodlnejšie nastupovanie a vystupovanie z vozu. No ak nie ste invalid alebo starý človek asi to ani nevyužijete.

Dôvodom prečo sa predpokladá odchod SUV do úzadia je celkom prekvapivý. Automobilka Nissan disponuje vlastným prieskumom, z ktorého vyplýva, že mladí ľudia nechcú šoférovať autá ako ich rodičia. Podľa prieskumu chcú SUV šoférovať hlavne ženy. Mladší ľudia sa vidia v športových sedanoch.

Ak ste už majiteľom SUV alebo si ho plánujete kúpiť alebo ste žena, overte si ceny PZP a cenu havarijného poistenia. V dnešnej dobe si ich môžete vyklikať online cez internet.