Online pôžičky

Online pôžičky

Výhody online pôžičky

Pôžička je pojem, ktorý každý z nás pozná, jednoducho ide o istý obnos peňazí, ktorý ponúka jeden subjekt druhému a to za určitých dohodnutých podmienok. V súčasnosti môžeme nájsť celkom značný počet finančných inštitúcií, ktoré ponúkajú hlavne rýchle pôžičky online, teda cez internet. Základom je nájsť takú finančnú inštitúciu, ktorá si zakladá na férovom prístupe bez toho, aby klienta zavádzala, teda nájsť overenú finančnú inštitúciu.

Pôžičky online sa môžu líšiť vo svojich podmienkach, ale aj v spôsobe, akým môžete zmluvu o pôžičke uzatvoriť. Online pôžička ihneď na účet je najľahším spôsobom, ako rýchlo získať peniaze. Dokonca je možné mať peniaze na svojom účte už za hodinu.

Na to, aby sa niekto mohol o online pôžičku uchádzať, musí vyplniť žiadosť. Zvyčajne sa jedná o tieto kroky:

 • Vyplnenie nezáväznej online žiadosti
 • Prichádza na rad kontaktovanie obchodného zástupcu poskytovateľa, ktorý s vami preberie záležitosti týkajúce sa pôžičky
 • Potom získate peniaze, pričom máte zvyčajne na výber viacero spôsobov.

Čo by sme mohli označiť za výhody online pôžičiek?

V prvom rade pôsobí na žiadateľov príťažlivo to, že pôžičky online sa dajú vybaviť pomerne dosť rýchlo.

Ďalším pozitívom online pôžičiek je to, že ich vybavenie má jednoduché kroky, takže sú prístupné všetkým.

Takéto rýchle online pôžičky sú určené pre každého vo veku od 18 rokov, pričom podmienkou je, že dotyčný má mať stály príjem.

Prostredníctvom rýchlej online pôžičky je možné získať peniaze za veľmi krátky čas.

Výhodou online pôžičky je nesporne to, že je možné si ju vybaviť priamo z pohodlia vášho domova cez internet. Všetko, čo potrebujete, je vyplniť niekoľko kontaktných údajov, rozhodnúť sa pre určitú výšku pôžičky a vybrať si dobu, na ktorú si chcete peniaze požičať.

Jednou z výhod je aj to, že požičať si môžu aj študenti, samozrejme ak splnia požiadavku veku 18 rokov a majú stály príjem.

Niektoré finančné inštitúcie poskytujúce online pôžičky sa snažia klientom vyjsť v ústrety a tak v prípade, že sa klient oneskorí s platbami upozorní emailom alebo telefonicky. Ak klient vie, že pôžičku nebudete môcť splatiť v čase označovanom ako doba splatnosti, finančné inštitúcie radia kontaktovať poskytovateľa. Spoločnosť, ktorá vám poskytne pôžičku, sa bude snažiť všetko navrhnúť a zariadiť tak, aby boli aj klient aj spoločnosť spokojní s výsledkom.

Niektorí klienti sa obávajú toho, ako sa bude zaobchádzať s ich osobnými údajmi. Tu je potrebné zdôrazniť, že spoločnosti poskytujúce online pôžičky s osobnými údajmi svojich klientov zaobchádzajú s dôrazom na absolútnu diskrétnosť v súlade so zákonom. Ochrana klienta je pre spoločnosti na prvom mieste.

Ako si vybrať toho správneho poskytovateľa rýchlej online pôžičky?

Spoľahlivý veriteľ

Klient by si mal overiť, či subjekt, od ktorého chce peniaze, patrí k dôveryhodným subjektom.  Zistiť to môže prezretím webovej stránky, pričom je potrebné nájsť názov spoločnosti, kontaktné informácie alebo adresu kancelárie. Nespoľahlivá spoločnosť tieto údaje zvyčajne na svoju stránku nedáva. Je dobré všímať si aj prípadné bezpečnostné znaky alebo osvedčenia, ktoré by mali byť pravdivé.

Hodnotenie firmy a produktov

Je dobré nájsť recenzie produktov, o ktoré máte záujem. Táto časť sa týka nielen nebankových spoločností, ale aj bánk. Takto sa môžete lepšie uistiť, že ste si zvolili správne.

Bezpečné pripojenie

Uistite sa, že  žiadosť cez internet podávate bezpečným spôsobom. Zistite, či je stránka šifrovaná (V hornom riadku prehliadača, kde je napísaná adresa webovej stránky, by mal byť vidieť zámok). Samozrejme, pred podpísaním zmluvy sa uistite, že je výhodná pre obe strany.

Nevýhody online pôžičiek

Dnes si bez pôžičiek život nevieme predstaviť. Či chceme nové auto, kúpiť byt, ako riešenie sa tu ponúka práve pôžička. Často ide o stav, kedy jednoducho výplata nestačí a vy potrebujete pred tou ďalšou odniekiaľ peniaze. V takomto prípade sa väčšina ľudí obracia na spoločnosti, ktoré poskytujú online pôžičky. Tento typ pôžičky123 je možné získať prostredníctvom internetu, a to vyplnením jednoduchého formulára. Nemusíte nikam chodiť, pôžičku si môžete vybaviť z pohodlia svojho domova.

Ak sa pýtate, ako ju získať, je to jednoduché a rýchle. Stačí vyplniť online formulár a jednoducho sa riadiť pokynmi, ktoré sú na dotyčnej stránke. Žiadosť o online pôžičku sa zvyčajne vybaví do jedného dňa, čo je jednou z jej najväčších výhod.

Online pôžičky poskytujú najmä nebankové spoločnostiam, kde nemusíte dokladovať svoj príjem ani mať ručiteľa. Online pôžičky sú určené pre všetkých, či už ide o nezamestnaných, dôchodcov,  ženy na materskej dovolenke, študentov.

Online pôžičky sa využívajú napríklad na tieto účely:

 • rekonštrukcia a bývanie,
 • štúdium,
 • mladomanželské pôžičky,
 • splatenie úveru,
 • auto a iné…

 

Pre všetkých platia tieto podmienky:

 1. Žiadateľ musí mať dosiahnutý vek 18 rokov
 2. Žiadateľ musí mať stály príjem

V predošlom článku sme si priblížili najmä pozitíva online pôžičiek, medzi ktoré nesporne patrí to, že ide o rýchle a jednoduché vybavenie, sú dostupné pre každého, nie je tu potrebný ručiteľ, o pôžičku žiadate z pohodlia domova.

Čo však s nevýhodami online pôžičiek? Ktoré to sú?

 • Hlavnou nevýhodou online pôžičiek je to, že majú relatívne krátku dobru splatnosti, teda približne 15-30 dní.
 • Ďalšou nevýhodou online pôžičiek, ktorá väčšine robí vrásky, je to, že tento typ pôžičiek máva vysoké úroky.

Jednou z výhod je aj to, že v prípade, že nemôžete pôžičku splatiť, hrozí, že vás zasiahne exekútorské konanie.

Mnohí poskytovatelia sa spoliehajú na to, že laik bez právneho vzdelania alebo patričných skúseností si spravidla nie je schopný riziká spojené s online pôžičkou plne uvedomiť.

Nevýhodou online pôžičiek je aj to, že sú veľmi jednoduché. Ich jednoduchosť je zároveň aj pozitívom. Negatívne je to z toho hľadiska, že pôžičku si človek často online vezme na základe chvíľkového vypätia kvôli finančnej situácii.

Častým problémom online pôžičky je v niektorých prípadoch aj pomerne nízka výška pôžičky, keďže väčšina spoločnosti sa špecializuje na pôžičky do výšky cca 2000 eur.

Každopádne, online pôžička je pohodlnou možnosťou, ako si na určitý čas prilepšiť a vyriešiť to, čo potrebujeme. Spokojné môžu byť obe strany, treba však dobre poznať pozitíva aj negatíva konkrétnej pôžičky. Ideálne je pred výberom a podpisom pôžičky poradiť sa s niekým, kto tejto oblasti rozumie. Môžete tak predísť rôznym komplikáciám: od nevýhodnej zmluvy až po to najkrajnejšie riešenie spoločností, teda exekúciu. Pozornosť nestačí venovať len tomu, koľko dostaneme a koľko v konečnom dôsledku zaplatíme, ale prejsť si treba všetky časti zmluvy, predovšetkým tie, ktoré spoločnosť uvedie malými nenápadnými písmenkami. V neposlednom rade treba overiť aj spoločnosť, od ktorej žiadame pôžičku, či si pozrieť recenziu na produkt, o ktorý máme záujem.